Skip to main content
Search form
Aktualności

Stawiamy publicznie temat PRACY w czasach zmian technologicznych, demograficznych i zmagania się ze skutkami epidemii. PRACA to sprawa publiczna, u korzeni której jest idea solidarności - w dużej mierze zapomniana, wymagająca zdefiniowania na nowo. Zapraszamy do oglądania transmisji!

Napięta sytuacja na granicy Polski z Białorusią po raz kolejny wywołała publiczną debatę o postawach Polaków wobec przyjmowania uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi czy imigrantów zarobkowych. W Polsce poczucie zagrożenia w związku z napływem imigrantów czy uchodźców zdaje się być silniejsze niż...

2 listopada br. w biurze Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego (MISO) w Warszawie odbyła się prezentacja projektu PRECOBIAS, którego polskim partnerem jest Instytut Bezpieczeństwa Społecznego (IBS).

Zapraszamy na spotkanie z gen. bryg. Radosławem Kujawą pt. „Polska, Europa, Świat - aktualne wyzwania dla bezpieczeństwa”, które odbędzie się 28 października, o godz. 17.00 w budynku HOP w Warszawie przy ul. Chmielnej 132/134.

Zapraszamy na bezpłatny warsztat pt. „Ochrona przed cyberprzestępczością”, który odbędzie się 26 października (wtorek), w godzinach 16.30-18.00 w biurze MISO przy ul. Koszykowej 51A lok. 13.

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, edukatorki i edukatorów oraz pracowników socjalnych do skorzystania z bezpłatnego szkolenia on-line w ramach projektu PRECOBIAS.

Upublicznienie przez kierownictwo Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN) nowej wizji systemu edukacji, zawartej w projekcie nowelizacji ustawy Prawo oświatowe oraz nadzwyczaj ofensywny sposób komunikowania się ministra Przemysława Czarnka, spowodowały, że debata o polskiej edukacji w ostatnich dniach rozgrzana...

Centrum Analiz MISO zaprasza na pięciodniowy Speakers’ Corner. Transmisja codziennie w dniach 18-22 czerwca, o godz. 12.00.

W gronie przedstawicielek i przedstawicieli różnych środowisk życia publicznego, rozmawialiśmy o problemach utrudniających funkcjonowanie dialogu społecznego w Polsce i szukaliśmy najlepszych propozycji ich rozwiązania. Debata pt. „Dialog społeczny - czy wszyscy mamy głos?” zorganizowana wspólnie z Komitetem...

12 maja o godz. 17.00 zapraszamy na trzeci z cyklu bezpłatny webinar dla nauczycieli. Partnerem merytorycznym seminarium online jest Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka.