Bezpłatne szkolenie on-line dla osób pracujących z młodzieżą
PRECOBIAS to realizowany ze środków Komisji Europejskiej projekt zapobiegania radykalizacji młodych ludzi w internecie poprzez zwiększenie ich świadomości dotyczącej powszechnych błędów poznawczych (Prevention of Youth Radicalisation Through Self-Awareness on Cognitive Biases) i jest skierowany do wszystkich osób pracujących z młodzieżą, którzy chcą zrozumieć jak przebiega proces radykalizacji i jak można jemu przeciwdziałać.
W ramach programu zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego szkolenia on-line realizowanego w języku polskim, które kończy się uzyskaniem certyfikatu sygnowanego przez Uniwersytet Ludwika i Maksymiliana w Monachium oraz Uniwersytet w Gandawie.
Szkolenie on-line ma charakter indywidualny i składa się z 12-godzinnego programu, który od jego rozpoczęcia należy ukończyć w przeciągu 6 tygodni. Taki system umożliwia realizowanie kursu we własnym tempie i w dogodnym czasie. Szkolenie jest wzbogacone o nagrania wideo, materiały do czytania i quizy, dzięki którym można się dowiedzieć, jaką rolę odgrywa automatyczne myślenie w procesie radykalizacji postaw oraz jak ekstremistyczne treści internetowe mogą wywoływać błędy poznawcze.
Kurs dostarcza kluczowych spostrzeżeń na temat radykalizacji i łączy je z ludzkim przetwarzaniem informacji, aby przedstawić procesy umysłowe, które mają miejsce, gdy ludzie są konfrontowani z ekstremistyczną propagandą w mediach społecznościowych.
Tu można się zarejestrować na szkolenie:
https://mooc.precobias.eu/
PRECOBIAS to projekt współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Internal Security Fund – Police) realizowany przez konsorcjum europejskich partnerów: PMF z Katanii (Włochy), Uniwersytet w Gandawie (Belgia), Instytut Praw Człowieka (Słowacja), Uniwersytet Ludwika i Maksymiliana w Monachium (Niemcy), Fundacja Subiektywne Wartości (Węgry) oraz Fundacja Instytut Bezpieczeństwa Społecznego (Polska).
Więcej o projekcie: https://www.precobias.eu/pl
W Polsce projekt wspierają Instytut Bezpieczeństwa Społecznego, Komitet Dialogu Społecznego KIG, Centrum Analiz Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Głos Nauczycielski, Laboratorium Więzi, Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) oraz Fundacja Szkoła z Klasą.