Skip to main content Skip to page footer
Formularz wyszukiwania

Idea

Publikacja Kongres PRACA - materiały programowe
Link do zapisu transmisji na żywo wydarzenia

Stawiamy publicznie temat PRACY w czasach zmian technologicznych, demograficznych i zmagania się ze skutkami epidemii. PRACA to sprawa publiczna, u korzeni której jest idea solidarności - w dużej mierze zapomniana, wymagająca zdefiniowania na nowo. 

Pytamy o to, jaka ma być ta nowa solidarność? Dlaczego teraz warto rozmawiać o pracy? Czy opłaca się pracować? Jak relacje w miejscu pracy wpływają na społeczeństwo obywatelskie, kapitał społeczny i jakość demokracji? Dlaczego potrzebujemy dialogu, związków zawodowych, organizacji pozarządowych i silnych instytucji? Rozmawiamy o kobietach i ich niewidocznej pracy. O tym gdzie szukać ukrytych mocy rynku pracy? Jak gospodarka, prawo i filozofia pracy mają się do siebie?

Dziękujemy znakomitym gościom za przyjęcie zaproszenia na Kongres. Aby posłuchać ciekawych i inspirujących wystąpień wystarczy dołączyć 18 listopada do internetowej transmisji na żywo z wydarzenia. Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami kongresowymi, które znajdują się na naszej stronie. Mamy nadzieję, że obok naszej inicjatywy Praca w dobie czwartej rewolucji przemysłowej, Kongres stanie się stałą, żywą platformą wymiany poglądów i wiedzy o PRACY.

Zapraszamy!

Kontakt: centrum.analiz@miso.org.pl