Skip to main content
Search form
Aktualności

Jak wskazuje „Barometr zaufania politycznego”, Polacy zdecydowanie nie ufają politykom. Jednocześnie, choć częściej ufamy naszym bliskim, to i tak rzadziej niż w innych europejskich krajach. To niskie zaufanie staje się jedną z przyczyn małego zaangażowania w społeczeństwo obywatelskie - piszą w raporcie z...

Po raz pierwszy Węgry okazały się być jedynym państwem, które definitywnie nie wyraziło zgody na coś, co wpływa na żywotne interesy Unii Europejskiej - pisze w analizie dr Dominik Hejj, analityk ds. Węgier.

Przed nadchodzącym szczytem Rady Europejskiej (14-15.12) publikujemy tekst dr Dominika Hejja - analityka ds. Węgier, który napisał gościnnie dla Centrum Analiz MISO.

Ostatnie lata pokazują regres pod względem praw i podmiotowości dziecka w Polsce - pisze dr Konrad Ciesiołkiewicz, przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego KIG.

Nieczęsto uświadamiamy sobie, w jak ogromnym stopniu warunki naszego życia społecznego, politycznego i ekonomicznego zależą od kondycji nauczycielek i nauczycieli – osób wykonujących zawód, który jest archetypem wielu innych profesji. Najmniej zrozumiałe jest dla mnie unikanie tematu związku między naszym...

„Kongres Praca. Praca dla seniorów? Sytuacja osób starszych na rynku pracy w Polsce” - zachęcamy do przeczytania relacja z tegorocznej konferencji Centrum Analiz MISO zorganizowanej w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Apel o zapewnienie dostępności wyborów został skierowany do instytucji mających wpływ na dostępność wyborów, komitetów wyborczych, mediów, organizacji społecznych oraz obywatelek i obywateli. Sygnatariusze zwracają się też do osób z niepełnosprawnościami wskazując, że dostępne wybory, to wspólna sprawa, a ich...

Ile Polek i Polaków z wyższym i średnim wykształceniem marzy o silnym, autokratycznym przywódcy? Ilu z nich, w imię obrony własnych wartości i przekonań, jest gotowych zrezygnować z zasad demokracji? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym badaniu radykalizacji w Polsce.

Zjawisko brutalizacji języka w przestrzeni społecznej jest coraz powszechniejsze. Nie trzeba być ekspertem, by je zauważyć. Mam na myśli różne aspekty komunikowania się. Chodzi zarówno o słowo pisane, obraz, jak też mowę ciała, które coraz bardziej przepełnione są nienawiścią - pisze dr Konrad Ciesiołkiewicz,...

Dzieci, czyli obywatele. O roli pedagogiki dla bezpieczeństwa i pokoju „tu i teraz” w Polsce - pisze dr Konrad Ciesiołkiewicz, przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego KIG.