Skip to main content
Search form

Cykl bezpłatnych webinarów dla nauczycielek i nauczycieli


„Jak rozpoznawać, jak reagować? Wpływ radykalnych treści i dezinformacji w internecie na młodzież” - seminaria online dla nauczycieli. Inicjatywa to cykl trzech webinarów realizowanych w nadchodzących miesiącach.

Zapraszamy na dyskusję online otwierającą projekt Centrum Analiz MISO skierowany do nauczycielek i nauczycieli pt. „Jak rozpoznawać i jak reagować? Wpływ radykalnych treści i dezinformacji w internecie na młodzież”, która odbędzie się 10 lutego (środa) w godz. 17.00-18.00. Partnerem inicjatywy jest Głos Nauczycielski.

W rozmowie wezmą udział:

  • Renata Mieńkowska-Norkiene - przewodnicząca Rady Programowej MISO
  • Sławomir Broniarz - prezes ZNP
  • Konrad Ciesiołkiewicz - prezes Fundacji Orange

Inicjatywa to cykl bezpłatnych trzech webinarów realizowanych w nadchodzących miesiącach - więcej szczegółów poniżej. Partnerem jest Głos Nauczycielski, a partnerami merytorycznymi poszczególnych webinarów są Instytut Bezpieczeństwa SpołecznegoFundacja Orange oraz Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

O projekcie:

Obserwujemy w ostatnich miesiącach, że pandemia w sposób niezwykle skuteczny przyczynia się do radykalizacji postaw oraz ulegania dezinformacjom i zmanipulowanym treściom. Szczególnie narażone są na te zjawiska dzieci i młodzież. Zdalne nauczanie spowodowało, że korzystając nadmiarowo z internetu napotykają w sieci obrazy i informacje, z którymi nie są nauczone sobie radzić, często więc im ulegają i przejmują zaobserwowane postawy i zachowania. Nasza inicjatywa chce pokazać nauczycielkom i nauczycielom te zagrożenia, jak je rozpoznawać zarówno w sieci oraz wśród uczniów w szkole, jak reagować i gdzie szukać rozwiązań.

Kalendarz webinarów:

24 marca Jak pandemia sprzyja radykalizacji młodzieży? Radykalizacja zachowań i poglądów - jak rozpoznawać, jak reagować?
Partner: Instytut Bezpieczeństwa Społecznego

14 kwietnia Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie, nowe zjawiska i trendy - patotreści, na co należy zwrócić uwagę. 
Partner: Fundacja Orange

12 maja Dlaczego tak łatwo dezinformować w pandemii? Dezinformacja w mediach społecznościowych a postawy społeczne.
Partner: Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka


Szczegóły dotyczące rejestracji na poszczególne webinaria wkrótce.