Osób znajdujących się „poza kulturą pisma” nie przekonają do czytania nowe książki w bibliotece publicznej, efektowny festiwal literacki, ani chwytliwa kampania medialna.
Maszyny, platformy, masy - tak książkę i elementy zachodzące w obiegu informacji i gospodarce dzielą autorzy. Fascynacja, przerażenie, ulga - tak można podzielić odczucia towarzyszące lekturze - recenzja Stefana Kabata.
W skomplikowanej i pełnej podziałów rzeczywistości sięgamy po schematy, uproszczone myślenie, bezkompromisowe stanowisko. A może to w różnorodności jest metoda? Warto dziś przypomnieć myślenie i działanie charakterystyczne dla ruchów chrześcijańskiej demokracji, powszechnie nazywanych chadecją. Nie chodzi o…
Jeszcze w 2017 r. wartość rynku zbiórek społecznościowych w Polsce wynosiła 200 mln zł, dziś szacuje się się ją na 500 mln zł. Czy crowdfunding stanie się finansowym filarem społeczeństwa obywatelskiego? Komentarz Michała Leksińskiego z Patronite.pl
Organizacje pozarządowe – w jakim są stanie, z czym się mierzą, jaką powinny pełnić rolę? O tym, co zrobić, żeby przetrwać, konieczności powrotu do korzeni i wyzbycia się poczucia wyższości oraz jakich think-tanków brakuje w Polsce rozmawiamy z Agatą Dąmbską współzałożycielką i ekspertką Forum Od-nowa,…
Dokumentalny film Raoula Pecka opowiada o historii rasizmu w Ameryce, pełen dosadnych cytatów, powinien stać się lekturą obowiązkową dla społeczeństwa obywatelskiego. “Nie jestem twoim murzynem” rozprawia się z istotą człowieczeństwa i stanowi wciąż aktualne przesłanie dla ciebie, biały człowieku.
Eksperckie organizacje pozarządowe mają do odegrania kluczową rolę w przygotowaniu rozwiązań systemowych i rozwoju państwa. O tym w jaki sposób think-tanki mogą wpływać na rzeczywistość i jakich analiz brakuje w naszym kraju rozmawiamy z Andrzejem Rzońcą, głównym ekonomistą Platformy Obywatelskiej, członkiem…