Skip to main content
  Search form

  Eko aplikacje [opinia]


  Jesteśmy coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, który dotyka naszej planety i kraju. Czy wprowadzenie bardziej ekologicznego trybu życia wymaga od nas wielogodzinnych analiz, zdobycia wyjątkowej wiedzy? Zdecydowanie nie - pisze Jakub Czapski.

  Wiele osób zaczyna zastanawiać się nad zmianą swojego stylu życia tak, aby ograniczyć swój negatywny wpływ na klimat. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się trudne do osiągnięcia, dzisiaj staje się powszechnie dostępne – w znacznej mierze dzięki nowoczesnym technologiom. 

  Poranek – stan jakości powietrza

  Według raportu WHO za 2018 rok, 36 na 50 europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem leży w Polsce. Źródłem problemu jest w dużej mierze ogrzewanie domów niskiej jakości paliwem, co skutkuje emisją trujących substancji i pyłów. W Polsce z powodu powikłań i schorzeń powodowanych przez złą jakość powietrza rocznie umiera ponad 40 tysięcy ludzi. Popularność zyskały aplikacje, które monitorują jakość powietrza. Jeśli ten temat jest dla Ciebie istotny, to w Twoim telefonie powinny znaleźć się aplikacje Kanarek i Airly

  Pełna treść