Skip to main content
Search form
Aktualności

24 marca o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszy z cyklu bezpłatny webinar organizowany w partnerstwie z Instytutem Bezpieczeństwa Społecznego.

Joe Biden odkąd został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, podjął wiele nowatorskich inicjatyw poprzez rozmaite akty wykonawcze i ogłosił wiele dalekosiężnych planów rozwojowych. Jednym z nich jest odważna zapowiedź wymiany floty rządowej na elektryczną. Pomysł ten to nie tylko element...

„Jak rozpoznawać, jak reagować? Wpływ radykalnych treści i dezinformacji w internecie na młodzież” - seminaria online dla nauczycieli. Inicjatywa to cykl trzech webinarów realizowanych w nadchodzących miesiącach.

Stawiamy publicznie temat PRACY w czasach zmian technologicznych, demograficznych i zmagania się ze skutkami epidemii. PRACA to sprawa publiczna, u korzeni której jest idea solidarności - w dużej mierze zapomniana, wymagająca zdefiniowania na nowo.

Pielęgniarki, ratownicy medyczni, lekarze, wolontariusze zasługują na najwyższe uznanie i wszelkie gratyfikacje. Pomoc psychologa, wsparcie finansowe w chorobie i szereg zniżek przewiduje dla zwalczających pandemię projekt ustawy „My, solidarni".

„Kongres PRACA - nowa solidarność?” był podsumowaniem kilkumiesięcznej aktywności Centrum Analiz MISO oraz Komitetu Dialogu Społecznego KIG wokół zagadnień związanych z pracą i jednocześnie początkiem działań, których zwieńczeniem będzie propozycja nowelizacji prawa pracy. Nowe rozwiązania legislacyjne...

Link do zapisu transmisji na żywo #KongresPRACA

Stawiamy publicznie temat PRACY w czasach zmian technologicznych, demograficznych i zmagania się ze skutkami epidemii. PRACA to sprawa publiczna, u korzeni której jest idea solidarności - w dużej mierze zapomniana, wymagająca zdefiniowania na nowo. 

Pytamy o...

Prawdziwym wyzwaniem jest mądre zaprojektowanie nowego modelu społeczno-gospodarczego, skupiającego się na aktualnych problemach i oferującego długoterminowe rozwiązania pozwalające uniknąć najgorszego scenariusza - o Alternatywnym Modelu Rozwoju (ADM) opowiada nam jego architekt, Vibhav Kant Upadhyay z...

Zespół ekspertów Centrum Analiz Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego wraz z Komitetem Dialogu Społecznego KIG bada temat zmian jakie dla świata pracy niesie czwarta rewolucja przemysłowa. Do naszego grona dołączył poseł na Sejm RP, profesor Paweł Kowal.

Ochrona zdrowia musi być przygotowana na kolejne kryzysy, bo eksperci są zgodni, że epidemie chorób zakaźnych będą coraz częstsze i bardziej dotkliwe niż koronawirus. Dlatego potrzebna jest gruntowna reforma systemu i wsparcie dla przeciążonego personelu medycznego.