Skip to main content
Search form
Aktualności

14 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na drugi z cyklu bezpłatny webinar dla nauczycieli. Partnerami merytorycznymi webinaru są Fundacja Orange oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Rada Dialogu Społecznego (RDS) od początku istnienia nie reprezentuje szerokiego spektrum organizacji społecznych i gospodarczych w Polsce. Dlatego od dawna domaga się reformy. Czy to się może udać? Dlaczego jest to ważne? Dlaczego RDS powinna być postrzegana jako instytucja będąca papierkiem lakmusowym...

24 marca o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszy z cyklu bezpłatny webinar organizowany w partnerstwie z Instytutem Bezpieczeństwa Społecznego.

Joe Biden odkąd został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, podjął wiele nowatorskich inicjatyw poprzez rozmaite akty wykonawcze i ogłosił wiele dalekosiężnych planów rozwojowych. Jednym z nich jest odważna zapowiedź wymiany floty rządowej na elektryczną. Pomysł ten to nie tylko element...

„Jak rozpoznawać, jak reagować? Wpływ radykalnych treści i dezinformacji w internecie na młodzież” - seminaria online dla nauczycieli. Inicjatywa to cykl trzech webinarów realizowanych w nadchodzących miesiącach.

Stawiamy publicznie temat PRACY w czasach zmian technologicznych, demograficznych i zmagania się ze skutkami epidemii. PRACA to sprawa publiczna, u korzeni której jest idea solidarności - w dużej mierze zapomniana, wymagająca zdefiniowania na nowo.

Pielęgniarki, ratownicy medyczni, lekarze, wolontariusze zasługują na najwyższe uznanie i wszelkie gratyfikacje. Pomoc psychologa, wsparcie finansowe w chorobie i szereg zniżek przewiduje dla zwalczających pandemię projekt ustawy „My, solidarni".

„Kongres PRACA - nowa solidarność?” był podsumowaniem kilkumiesięcznej aktywności Centrum Analiz MISO oraz Komitetu Dialogu Społecznego KIG wokół zagadnień związanych z pracą i jednocześnie początkiem działań, których zwieńczeniem będzie propozycja nowelizacji prawa pracy. Nowe rozwiązania legislacyjne...

Link do zapisu transmisji na żywo #KongresPRACA

Stawiamy publicznie temat PRACY w czasach zmian technologicznych, demograficznych i zmagania się ze skutkami epidemii. PRACA to sprawa publiczna, u korzeni której jest idea solidarności - w dużej mierze zapomniana, wymagająca zdefiniowania na nowo. 

Pytamy o...

Prawdziwym wyzwaniem jest mądre zaprojektowanie nowego modelu społeczno-gospodarczego, skupiającego się na aktualnych problemach i oferującego długoterminowe rozwiązania pozwalające uniknąć najgorszego scenariusza - o Alternatywnym Modelu Rozwoju (ADM) opowiada nam jego architekt, Vibhav Kant Upadhyay z...